Wybór studiów

Wybór studiów

Postprzez Cysia » 18 Gru 2018, 19:38

Dokładnie, ciężko tak jednoznacznie wybrać jakiś kierunek na studia... bo zazwyczaj to jest tak, że jeśli w czymś się realizujemy, to potem z pracą różnie, a jeśli jest praca to jakoś tak studia nie bardzo ;p warto, żeby umieć to wypośrodkować. Sama dlatego zaczęłam studia w Katowicach na kierunku psychologia biznesu: http://www.wszop.edu.pl/oferta-edukacyjn...314,54,259
Cysia

Re: Wybór studiów

Postprzez evelajna » 20 Gru 2018, 06:27

a ja nie miałam na szczęście jakiegoś większego problemu z wyborem :) od dawna wiedziałam, że chcę iść w ślady mojej mamy i starszej siostry i pracować jako pielęgniarka :) bardzo pożyteczny zawód, prawda? :) Poza tym ciągle brakuje rąk do pracy więc ze znalezieniem posady też nie powinno być większego problemu :) jeśli chodzi o uczelnie to studiuje na Mazowieckiej Uczelni Medycznej w Warszawie. W lipcu planuje obronić licencjat i potem od pazdziernika od razu bede kontynuować naukę na studiach II stopnia ( też na MUM ).
evelajna

Postprzez Becia797 » 20 Gru 2018, 21:52

Wybór studiów wcale nie jest taki łatwy, jakby się mogło wydawać. Od tego tak naprawdę zależy czy w całym dorosłym życiu będziemy usatysfakcjonowani ze swojej pracy. A wybór kierunku jest sprawą bardzo indywidualną. To co mogę z kolei polecić przyszłym studentom, to zamieszkanie w akademiku (np. ten prywatny akademik w Krakowie). Moi znajomi, którzy mieszkali w akademiku zawsze pierwsi mieli notatki z zajęć od przyszłych roczników, często wspólnie się uczyli i oczywiście imprezowali. Ich przyjaźnie przetrwały do dzisiaj.
Becia797

Postprzez dankalol » 30 Gru 2018, 19:11

evelajna to mogę Ci przybić piątkę bo też studiuje na tej uczelni :) co prawda nie zdecydowałam się na pielęgniarstwo tylko na fizjoterapię ale też jestem z tego wyboru bardzo zadowolona :) Uczelnia jak najbardziej ok - fajne zajęcia, doświadczona kadra wykładowców. Indywidualne podejście do studenta to też ogromny atut tego miejsca :)
dankalol

Postprzez DominikaWrona » 11 Sty 2019, 12:28

Jak dla mnie studiowanie to świetny czas i bardzo jestem wdzięczna rodzicom, że mogłam sobie pozwolić na prywatną uczelnie w Warszawie, bo jestem na prawdę mega zadowolona z kierunku, na magisterkę idę od października i mam nadzieję że uda się dostać na specjalność wywiad i kontrwywiad na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne https://www.uth.edu.pl/oferta-studiow/licencjackie/bezpieczenstwo-wewnetrzne/wywiad-i-kontrwywiad bo zapowiada się ciekawie, będą podstawy psychologii na nim nawet, nie mogę się doczekać.
DominikaWrona

Postprzez Alien » 11 Sty 2019, 14:52

Wywiad i kontrwywiad, psychologia biznesu... co wy pod tych pseudo studiach chcecie robić? 8-)
Awatar użytkownika
Alien

Postprzez Glethiel » 11 Sty 2019, 16:30

Witam Serdecznie
Glethiel

Następna

Wróć do HydePark - luźne rozmowy na różne tematy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości