Twarde pięty jak często używać tarki

Naturalne metody pielęgnacji, jak pozbyć się cellulitu, depilacja, zabiegi w spa.

Twarde pięty jak często używać tarki

Postprzez Monika » 27 Sie 2011, 19:05

Zauważyłam że latem zrobiły mi się twarde oraz suche pięty, oraz podbicie stopy przy dużym palcu. W tym celu zakupiłam 2 tarki do stóp - czarna jak papier ścierny i jedna na bazie kamienia?
Już wymoczyłam nogi, na początek poszła w ruch taka na bazie minerału, następnie drobna tarka czarna, stopy dodatkowo nakremowałam. Moje pytanie jak można powtarzać czynność czy można już jutro czy za wcześnie?
Ze stu słów czasem trudno ubrać jedną, mądrą myśl...
biznes: forum - polski-biznes.com
Awatar użytkownika
Monika

Miejscowość: Piastów

Re: Twarde pięty jak często używać tarki

Postprzez literka » 16 Mar 2012, 18:47

No właśnie... pięty. Ja tarkę mam jedną i nawet nie rozróżniam która to. Zauważyłam, że jeśli systematycznie nie dbam o to by ścierać twardy naskórek to potem problem jest. A powiedzcie, jaki jest wasz sprawdzony "zestaw" czynności pielęgnacyjnych? Kremy? Moczenie stóp? Ścieranie?
literka

Postprzez Kalla » 25 Mar 2012, 10:06

najlepiej nakladaj na noc grubą warstwe odzywczego kremu na stopy, na to skarpetki i lulu :-)

bez nawilzenia i odzywienia skory piety zawsze beda twarde, a tarki nie pomoga :-)
Kalla

Postprzez TwojeZdrowie_org » 26 Mar 2012, 21:10

Taki intensywny zabieg to raczej raz na tydzień. Jeśli chodzi o codzienną pielęgnacje to warto kupi sobie tareczkę z delikatnym papierkiem. Codziennie można stosowac też krem nawilżający i przeciwpotowy. Raz w tygodniu maseczka.
http://www.twojezdrowie.org - Suplementy CaliVita - Paraprotex, grzybica kuracja, pasożyty kuracja.
TwojeZdrowie_org

Postprzez krysik » 27 Mar 2012, 20:54

A ja sobie kupiłam cos w rodzaju maski złuszczającej zrobionej z wyciągów z roslin i kwasów owocowych. Od pięciu dni złazi mi skóra ze stóp :)
krysik

Postprzez literka » 03 Kwi 2012, 18:13

Kupiłam sobie krem nawilżający, sól i peeling do stóp z dr.stopy i rozpoczynam wiosenną kurację. Podobno zabieg parafinowy też ładnie wygładza, na stopach nie miałam na dłoniach efekt był rewelacyjny. Jaka to tarka z drobnym papierkiem? Mam taką zieloną chyba z avonu.
literka

Postprzez wenezia76 » 06 Maj 2012, 21:19

Ja na wieczór smaruję stopy kremem nawilżającym firmy "Ziaja" do stóp. Pomaga moja stopy nie są takie chropowate.
wenezia76

Następna

Wróć do Pielęgnacja ciała

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości