Twarda woda z kranu

Twarda woda z kranu

Postprzez beama1979 » 23 Sty 2017, 08:50

Chciałam powiedzieć, że mam ogromny problem z twardą wodą w domu. Psuje ona smak wszystkich potraw - jestem na tym punkcie bardzo wyczulona. Woda jest na tyle twarda, że w kawie czy herbacie za każdym razem widzę kamień/osad. Czajnik jest zakamieniony, baterie zlewowe pełne osadu. Z tego co czytałam wodociągi nie dbają specjalnie o miękkość wody, bo im to nie na rękę. Twarda woda tworząc osad w rurach zatyka ewentualne szczeliny w instalacji. Teraz moje pytanie... czy próbowałyście używać urządzeń typu FT-Line czy wszyscy używają dzbanków typu brita itp.? Wolałabym mieć STAŁY dostęp do wody czystej. Proszę o pomoc.
beama1979

Miejscowość: Durham

Re: Twarda woda z kranu

Postprzez marcelinia188 » 25 Sie 2017, 12:57

To może coś właśnie na kamień, może w czajniku to się choć sprawdzi, ale jak będą w kranie problemy z wodą tego typu, to tylko specjalista może pomóc.

Postprzez molly » 21 Lis 2017, 15:46

Jak to dobrze że ja nie mam tego problemu, mam doskonałą warszawską kranówkę, jest idealna do picia i na pewno nie jest twarda bo by się kamień gdzieś osadzał a ja nie mam tego problemu zupełnie. Po modernizacji MPWiK nie ma naprawdę się do czego przyczepić jeśli chodzi o wodę w stolicy
molly

Postprzez warnna » 22 Lis 2017, 13:53

zainwestowałąbym w filtry do wody. Twarda woda jest niebezpieczna dla zdrowia i niedobra dla roślin
warnna

Postprzez quu » 19 Kwi 2018, 11:03

Filtry powinny w tym wypadku rozwiązać sprawę. Różnica jest naprawdę ogromna, szczególnie jeśli to np. filtry z magnezem.
quu

Postprzez Miki9 » 12 Lip 2018, 17:17

Ja też mam w kranie twarda wodę, ale nie robię z tego tragedii, w sumie to już się do tego przyzwyczaiłam. Zaopatrzyłam się już dawno temu w specjalny dzbanek filtrujący, do którego zawsze wlewam wodę przed jej przegotowaniem, dzięki czemu nie mam problemu z osadzaniem się kamienia w czajniku. Filtry do takiego dzbanka zamawiam na https://strefafiltrow.pl/filtry-do-dzbankow.html, gdzie są one całkiem tanie, więc dużo mnie to nie kosztuje ;)
Miki9

Postprzez Inga20 » 24 Lip 2018, 13:19

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem wody dla konsumentów albo zatrudnionych przedsiębiorstwa i sprawdzasz gdzie można zamówić ów towar to polecam firmę kk-dystrybucja.pl. Jest to firma, która zapewnia krystalicznie czystą wodę każdego dnia. Jest ona apetyczna, źródlana i czysta. Ja wybrałam to już dawno temu - dystrybutor wody.
Inga20

Wróć do HydePark - luźne rozmowy na różne tematy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości