Strona 3 z 7

Re: Systemy grzewcze i wentylacyjne

PostWysłany: 03 Paź 2017, 15:09
przez Big Luck
Moi drodzy, nie oszukujmy się, w upalne letnie dni, kiedy temperatura na zewnątrz osiąga 30 stopni, bez klimatyzacji jest ciężko wytrzymać w domu. Ja schronienia często szukam w dużych sklepach, gdzie klima jest standardem. Ostatnio natknąłem się na stronę http://www.frapol.com.pl/, jednego z najstarszych producentów systemów klimatyzacji i wentylacji na naszym rynku. Muszę przyznać, że ich oferta jest bardzo ciekawa, dopasowana zarówno do ogromnych hal czy biurowców jak i do zwykłych domów jednorodzinnych. Polecam Wam zapoznać się z ich usługami.

Re: Systemy grzewcze i wentylacyjne

PostWysłany: 24 Paź 2017, 09:07
przez hektorka
Faktycznie odpowiednia temperatura jest bardzo ważna, nie tylko w domu ale i w miejscu pracy. Przy okazji należy też pamiętać o odpowiednich zabezpieczeniach przeciwpożarowych. Klapy przeciwpożarowe to element, o którym warto pomyśleć przy projektowaniu systemów grzewczych.

Re: Systemy grzewcze i wentylacyjne

PostWysłany: 16 Lis 2017, 14:17
przez Samara
No ja sobie nie wyobrażam życia bez klimy w biurze. Już to przerabiałam parę lat temu ale w tym roku przycisnęliśmy szefa i założył klimatyzator. Tak naprawdę nie jest to jakiś ogromny koszt a komfort nie do przecenienia. U nas klimę montowała firma GeoEnergia http://geo-energia.pl/klimatyzacja.html . TO fachowcy, dopasowuja klimatyzację do konkretnego pomieszczenia i potrzeb użytkowników.

Re: Systemy grzewcze i wentylacyjne

PostWysłany: 13 Lut 2018, 12:26
przez iwonaa92
Co do sytemu wentylacyjnego, to taki z odzyskiem ciepła będzie idealny, zapewniają doskonałą wentylację, a przy tym zmniejsza stratę energii cieplnej. Potrzebny jest tylko wydajny, energooszczędny rekuperator, m.in. Wanas ma odpowiednie, zobaczcie http://www.wanas.pl - są niezawodne i w porównaniu do swoich możliwości stosunkowo tanie.

Re: Systemy grzewcze i wentylacyjne

PostWysłany: 23 Maj 2018, 08:42
przez ilhiaana
Jeżeli chodzi o system grzewczy, to ja w moim domu zdecydowałam się na ogrzewanie podłogowe, które jest zasilane za pomocą uniwersalnego kotła, w którym można palić między innymi węglem kamiennym, miałem węglowym, węglem brunatnym, drewnem oraz ekogroszkiem. Najczęściej jednak palę ekogroszkiem, ponieważ raz zasypany do pełna kocioł wystarcza na półtora dnia, dzięki czemu nie muszę zbyt często podkładać do pieca. Ekogroszek kupuje najczęściej ze strony https://www.wegielsztygar.pl/product-pol-9-40-sztuk-worki-25-kg-1000-kg-EKOGROSZEK-PREMIUM-WEGIEL-R-SZTYGAR-26-24-MJ-kg.html, gdyż opał przez nich oferowany cechuje się największą możliwą kalorycznością. Niby tona takiego ekogroszku jest droższa, ale dzięki swoich właśćiwości wysokokalorycznych i tak wystarcza mi na dłużej, niż opał zakupiony u konkurencji.

Re: Systemy grzewcze i wentylacyjne

PostWysłany: 01 Cze 2018, 22:20
przez kronos
Na systemy grzewcze i wentylacyjne to może sobie pozwolić duża i bogata firma. Ja biedny żuczek muszę podczas tych upałów korzystać z klimatyzatora przenośnego i bardzo sobie chwalę. Na stronie https://www.eldom.eu/kategoria/klimatyzatory-przenosne znalazłem bardzo dobry klimatyzator przenośny, który jest wydajny i energooszczędny, a wygodne sterowanie temperaturą nawiewu i siłą nadmuchu zapewnia bezprzewodowy pilot. Ze spokojem radzi sobie w mieszkaniu

Re: Systemy grzewcze i wentylacyjne

PostWysłany: 27 Wrz 2018, 19:34
przez dana78
Jak coś potrzebujemy tylko na chwilę to warto zainwestować tak naprawdę w wynajem jakiegoś takiego sprzętu. Dobre propozycje widziałam na; http://www.jpd.com.pl/wynajem/nagrzewni ... entylatory . lepszy wynajem niż kupowanie i topienie kasy w coś co nam może się nie przydać potem.