Strona 1 z 13

Kawa i jej właściwości

PostWysłany: 16 Mar 2013, 10:24
przez rita
Jest to nurtujące mnie zagadnienie, bowiem chciałabym się dowiedzieć jakie właściwości ma kawa, jak wpływa na nasze organizmy, czy nam szkodzi, czy pomaga. Czy kawa w naszej kulturze to zło czy dobro?

Re: Kawa i jej właściwości

PostWysłany: 16 Mar 2013, 20:30
przez loloch
Picie kawy zmniejsza ryzyko wystąpienia raka wątroby, kawa ma działanie przeciw alergiczne, zmniejsza wydzielanie histaminy przez organizm. Kofeina zawarta w kawie zapobiega oraz zmniejsza skutki ataków alergii, regularne picie kawy redukuje ryzyko wystąpienia choroby Parkinsona.
Nadużywanie kawy, picie jej w dużych ilościach, powoduje obniżenie nastroju, nerwowość, rozdrażnienie, problemy z zaśnięciem, a także nieprzyjemności natury żołądkowej.

Re: Kawa i jej właściwości

PostWysłany: 17 Mar 2013, 19:39
przez onomatopeja
Ooo o niektórych rzeczach nie wiedziałam :) moim zdaniem jeśli pije się kawę raz dziennie to nie ma przeciwskazań do tego :) wiadomo, że traci się przez to witaminy, takie jak magnez i wapń, ale przecież to można uzupełnić. Sama tak robię,i stosuję wapń z magnezem http://www.gal.com.pl/pl/ulotki-supleme ... z-gal.html gorąco polecam bo to moim zdaniem najlepsze połączenie dla kawoszy:)

Re: Kawa i jej właściwości

PostWysłany: 28 Mar 2013, 09:42
przez hulka
Kawa może i jest ok ale ja po filiżance kawy zaczynam źle się czuć, tą samą reakcję ma po alkoholu, drżą mi mięśnie, kiedyś tak nie miałam. Co to może znaczyć?

Re: Kawa i jej właściwości

PostWysłany: 13 Sty 2015, 22:28
przez Specjalista Aspazji
Kawa zawiera polifenole, silne antyutleniacze, dlatego pomaga zachować młodość. To one zwalniają procesy starzenia się organizmu i zapobiegają odkładaniu się cholesterolu w naczyniach krwionośnych.

Re: Kawa i jej właściwości

PostWysłany: 24 Sty 2015, 22:28
przez melaa
Kawa zaraz obok zielonej herbaty to napój, który pomaga opóźnić proces starzenia.

Re: Kawa i jej właściwości

PostWysłany: 20 Lut 2015, 17:55
przez Specjalista Aspazji
Oczywiście trzeba zachować umiar w piciu kawy, bo nadmierne ilości mogą wypłukiwać cenne minerały z organizmu, odwadniać i podrażniać żołądek.