Strona 1 z 4

dietetyk - warto ?

PostWysłany: 18 Kwi 2018, 18:03
przez marysiu
Zastanawiam się, czy warto podjąć się współpracy z dietetykiem w związku z próbą poprawy stanu zdrowia - hashimoto? Czytałem na LiveDiet24.com, że poprzez dietę można sporo wskórać, no bo przecież człowiek jest "tym, co je". Macie jakieś doświadczenia w walce z tą chorobą poprzez dietę?

Re: dietetyk - warto ?

PostWysłany: 14 Maj 2018, 07:33
przez galaretka
Jasne ze tak! nie wiem czy jesteś świadoma ale dieta w niedoczynności tarczycy jest bardzo ale to bardzo ważna. I poprawi ogromnie polepszyć samopoczucie. Nie ma co się zastanawiać tylko iść do dietetyka

Re: dietetyk - warto ?

PostWysłany: 16 Maj 2018, 11:20
przez Maryla5858
Oczywiście, że warto, zwłaszcza w chorobach autoimmunologicznych :)

Re: dietetyk - warto ?

PostWysłany: 18 Maj 2018, 14:56
przez ja88
Oczywiście że warto, ja w sumie nie próbowałabym diety ułożonej przez osobę która nie ma kwalifikacji jaki dietetyk. https://ranking.abczdrowie.pl/s/dietetyk/plock tutaj masz bardzo fajny ranking, który pomoże Ci znaleźć kompetentnego specjalistę w twoim mieście :)

Re: dietetyk - warto ?

PostWysłany: 28 Maj 2018, 15:08
przez Domka
Hej możecie polecić mi jakąś dietę oczyszczającą ? Przyda się stracić parę kilo na lato, bo trochę przez zimę się uzbierało :D . Słyszałam że celu oczyszczenia organizmu stosuje dietę warzywno owocową, przez około 10 dni. Nawet znalazłam taką dr. Dąbrowskiej na stronie https://zyj-zdrowiej.pl/dieta-dr-dabrow ... -i-owocow/ . Myślicie że warto spróbować ? Ktoś był może na tej diecie i podzieli sie efektami ? Chciała bym chociaż z 9 kg schudnąć.

Re: dietetyk - warto ?

PostWysłany: 31 Maj 2018, 08:06
przez Miki9
Moim zdaniem jak najbardziej warto zgłosić się do dietetyka, jeśli mamy jakikolwiek problem z wagą lub inny, ale związany z odżywianiem. Ja przez wiele lat próbowałam pozbyć się paru zbędnych kilogramów, ale zawsze dopadał mnie efekt jo-jo. W końcu pomógł mi polecony przez koleżankę dietetyk. Bielsko-Biała jest dość duża, więc miałam w czym wybierać, zdecydowałam się jednak na specjalistę z Centrum Medycznego Danea na Jaworzańskiej 40 - koleżanka też tam chodziła i efekty były super. U mnie też podziałała ułożona dieta, schudłam, a kilogramy już nie wróciły ;)

Re: dietetyk - warto ?

PostWysłany: 23 Sie 2018, 12:42
przez NaturaBio_com_pl
Myślę, że warto zawsze to jakaś konsultacja ze specjalistą, który pomoże nam ustalić spersonalizowaną dietę, co dla nas jest plusem i wskazówką.