Szare bez połysku jak siano włosy - co robić

Włosy gładkie i lśniące, prostowanie i farbowanie włosów, kosmetyki na zniszczone włosy.

Szare bez połysku jak siano włosy - co robić

Postprzez Adam » 25 Maj 2011, 21:32

Witam
Mam pytanie może bardziej do grona kobiet jak zadbać o moje liche włosy które bardziej przypominają siano na głowie, są cienkie szare i brak im połysku.
Obecnie jedyna moja rada na ten stan rzeczy to była krótka fryzura tak na 0,5 zapałki.
Lecz mam już tego dość nie chcę być postrzegany jako żołnierz, czy jeszcze gorzej jako DRES(oh my God) :oops:
Cz wystarczy jakiś dobry szampon czy to już wyższa szkoła jazdy, jakieś odżywki, balsamy ......
Macie jakieś sprawdzone sposoby?
Awatar użytkownika
Adam

Miejscowość: Poznań

Re: Szare bez połysku jak siano włosy - co robić

Postprzez Eureka » 28 Maj 2011, 16:00

Kilka moich rad nie wiem czy stosowłeś się do nich.
Włosy należy myć chłodną wodą, spłukiwać zimną.
Włosy suszymy naturalnie, ewentualnie suszarką z dosyć mocnym nawiewem strumień z zimnym nadmuchem.
Odnośnie szamponów - polecam ziołowe(szkoda naszych włosów na chemiczne związki) lub porządne fryzjerskie, popytać o dobry szampon w aptece.
Dodatkowo na jakość włosów może wpływać chlorowana woda.
Watro jeszcze zadbać o witaminę A, jej niedobór powoduje że włosy są suche i łamliwe. Witaminę A występuje produktach mleczarskich.
Ostatnio edytowany przez Eureka, 27 Lis 2013, 11:35, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Eureka

Miejscowość: Lublin

Postprzez Joasia » 13 Cze 2011, 11:24

Są różnego rodzaju dobre szampony, odżywki, tabletki(raczej nie działają) na włosy.
Nie wiem gdzie mieszkasz ale powinieneś udać się do dobrego fryzjera a on powinien Ci doradzić.
Ptaki uskrzydlają nasz wzrok
Awatar użytkownika
Joasia

Miejscowość: 3miasto

Postprzez sara1000 » 14 Sie 2011, 18:02

hej
mam dla was propozycję, mi bardzo pomógł szampon i odżywka ELSEVE kolor czerwony, stosuję od 4 latek , na włosy farbowane i jest świetnie... nic a nic nie są suche
sara1000

Postprzez Karolina » 17 Sie 2011, 13:01

dzisiaj po pracy właśnie jadę kupić ten szampon :)
Awatar użytkownika
Karolina

Miejscowość: Szczecin

Postprzez agaa » 18 Sie 2011, 18:05

ważna dla włosów jest również odpowiednia dieta. ja zmieniłam swoją bardzo i efekty są . więcej warzyw, owoców i nawadniania organizmu i nie tylko włosy się poprawią. dobra radą tez jest wybrać sie do dobrego fryzjera.długi czas stosowałam szampon do włosów przetłuszczających się i były coraz gorsze i coraz częściej musiałam myc głowę, mój fryzjer zaproponował zmiane na szampon do włosów normalnych i to był strzał w dziesiątkę :) teraz po zmianie szamponu i zmianie diety nawet odżywek za dużo nie potrzebuje :)
agaa

Postprzez Karolina » 23 Sie 2011, 14:00

@sara1000
Po drugim myciu widzę pozytywy - włosy jakby lepiej odżywione :)
Awatar użytkownika
Karolina

Miejscowość: Szczecin

Następna

Wróć do Pielęgnacja włosów

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość