Systemy grzewcze i wentylacyjne

Systemy grzewcze i wentylacyjne

Postprzez andrzejsebno » 23 Gru 2014, 11:32

Jak Wasze przygotowania na zimę? Chodzi mi o głównie o ogrzewanie. Na stronie http://instaltechnik.pl/ znalazłem info, że najlepiej postawić na ogrzewanie podłogowe. Zgadzacie się z tym? Kto ma takie ogrzewanie u siebie i może się podzielić wrażeniami? Prosiłbym o wady, zalety i najlepiej kosztorys dla mieszkania mającego około 100m2.
andrzejsebno

Re: Systemy grzewcze i wentylacyjne

Postprzez nochal » 08 Lis 2015, 15:23

Jeśli chodzi o ogrzewanie mojego salonu to jest niestety kłopot.
Dlatego też zakupiłam tutaj promienniki ciepła, które spełniają swoją rolę :)
nochal

Postprzez maria » 19 Gru 2015, 14:54

Tu masz jakiś artykuł na temat odpowiedniej wentylacji: http://icieplo.pl/jak-zadbac-o-odpowied ... tylacje-17 może Ci się przyda.
maria

Postprzez babbel » 22 Gru 2015, 11:30

Podłogowe ogrzewanie jest fajne, ale tylko jako dodatek, raczej nie wyobrażam sobie by to miało być jedyne ogrzewanie w moim domu... Zanim cokolwiek zdecydujesz sprawdź sobie porównywarka cen energii , bo może sie okazać że nie będzie to zbyt opłacalne przy twojej taryfie. I wtedy albo rezygnujesz z ogrzewania podłogowe, albo możesz rozpatrzyć zmianę taryfy a nawet dostawcy :)
babbel

Postprzez wiola438 » 27 Gru 2015, 15:40

A czy przy podłogówce można mieć drewniane podłogi? Bardzo podoba mi się drewno egzotyczne merbau, znajoma ma takie deski w salonie a ja u siebie w domu chcę mieć cały dół w podłogówce i nie wiem, czy wybrać dąb, który chyba raczej nie sprawdza się przy takich rozwiązaniach, czy merbau? Czytałam na stronie maharajahparquet, który na deskach merbau zna się chyba jak nikt, że Almond sprawdzi się z racji swoich właściwości. Ma ktoś może u siebie i potwierdzi?
wiola438

Postprzez adik356 » 28 Gru 2015, 08:27

Nie mam takich podłóg u siebie, ale z tego co wiem, to kolekcja Almond z Maharajah Parquet przeznaczona jest do ogrzewania podłogowego. Poczytaj na ich stronie http://maharajahparquet.com/ - chodzi o przewodzenie ciepła. Merbau ma bardzo niski opór cieplny. Deski podłogowe Maharajah Parquet są jednowarstwowe i są idealne do posadzek z ogrzewaniem podłogowym. To, że do podłogówki nadają się tylko deski warstwowe to mit.
adik356

Postprzez Tysia » 28 Gru 2015, 09:07

Ostrzegam przed używaniem klimatyzacji, bo w ten sposób łatwo można sobie zepsuć zatoki....
Awatar użytkownika
Tysia

Miejscowość: Gdynia

Następna

Wróć do HydePark - luźne rozmowy na różne tematy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość