Pulsometr Mimari

Płaski brzuch, jogging, fitness w domu, zestawy ćwiczeń na poprawie sylwetki.

Pulsometr Mimari

Postprzez lidia » 10 Lip 2016, 15:05

Chciałabym powrócić do biegania by zwiększyć swą aktywność i wytrzymałość dla lepszego samopoczucia i zdrowia. Chciałabym to robić bardziej świadomie i zastanawiam się nad zakupem pulsometru Beurer PM 250
Image
Pulsometr ten dokonuje pomiaru tętna przy pomocy czujnika zakładanego na klatkę piersiową, który ma możliwość łączenia się ze smartfonem. Przy jego zakupie otrzymujemy kod aktywacyjny do profesjonalnej wersji oprogramowania Runtastic. Telefon zmienia się w zaawansowany sprzęt treningowy umożliwiający dokonywanie wszelkich analiz (wysokości pulsu, dystansu, prędkości, spalonych kalorii itp.). Dzięki wbudowanemu nadajnikowi GPS możemy odtworzyć trasę biegu oraz wyświetlić ją na mapie. Dodatkowo mamy możliwość dzielenia się swymi osiągnięciami na portalach społecznościowych.
Czy biegając lub trenując inną dyscyplinę sportu używacie pulsometrów? Czy rzeczywiście jesteśmy w stanie poprawić swe wyniki analizując swój puls? Proszę podzielcie się swym doświadczeniem.
lidia

Re: Pulsometr Mimari

Postprzez karolina_61866 » 13 Lip 2016, 18:01

Ja zdecydowanie polecam taki, który ma licznik spalania kalorii. To fajny element motywujący kiedy na bieżąco możesz to kontrolować. Ten wygląda na odpowiedni i ma wiele fajnych funkcji
karolina_61866

Postprzez Sabrina203 » 13 Lip 2016, 19:06

Taki pulsometr faktycznie jest przydatny. Jednak ważne aby kontrolować puls podczas wysiłku. Sama posiadam podobny i jestem z niego bardzo zadowolona. Ćwiczenie z taką aplikacją, która liczy kilometry i pokazuje trasę przebiegniętą jest bardzo motywujące.
Sabrina203

Postprzez bellinka » 26 Lip 2016, 14:14

Bardzo fajna rzecz ten pulsometr. Z pewnością przyda mi się jakaś kontrola w czasie jazdy na rowerze, biegów oraz ćwiczenia w crossfit box. Dzięki za polecenie konkretnej firmy! :D
bellinka

Postprzez lidia » 16 Sie 2016, 17:11

Muszę przyznać, że macie rację takie zapisane wyniki przebytej odległości, spalonych kalorii jak i tempa wykonanych czynności mocno nakręca mnie na aktywne spędzanie czasu. Pulsometr motywuje mnie do działania. Odkąd go posiadam porównuje i sprawdzam swoje wyniki. Prowadzone i zapisane statystyki mojej aktywności są bardzo przydatne. Muszę przyznać, że mimo miesiąca użytkowania zrobiłam postępy. Wciągnęłam się w zdrowy styl choć o uzależnieniu powiedzieć jeszcze nie można. Cały czas staram się pracować nad biegiem w odpowiednim przedziale pulsowym aby móc osiągnąć maximum z treningu. Udaje mi się coraz częściej wyciągnąć męża na wycieczkę rowerową gdzie możemy troszkę rywalizować ze sobą. Czuję się lepiej i mam więcej optymizmu w sobie.
lidia

Postprzez michaśka » 28 Sie 2016, 22:30

nie bardzo rozumiem czemu miałyby służyć te pomiary?
michaśka

Postprzez lidia » 06 Wrz 2016, 19:48

Kontrolując tętno uzyskujemy informacje na temat wydolności naszego organizmu jak również wykonując ćwiczenia w odpowiednim tętnie można zwiększyć np. spalanie tkanki tłuszczowej. W tym celu musimy obliczyć swoje HRmax, a później w zależności co chcemy osiągnąć pracujemy w jego odpowiednim przedziale.
Rozgrzewka to 50-60% HRmax; 60-70% HRmax najkorzystniej spala się tkankę tłuszczową i poprawia wytrzymałość i kondycję itd
Dlatego dla mnie ważne są te pomiary by osiągnąć swój założony rezultat. Dane o trasie i pomiary prędkości i tętna pokazują mi czy biegnąc pod górkę z czasem dokonuję jakiś rezultatów czy nie. To bardzo motywuje (przynajmniej mnie) by pokonywać swe słabości i stawiać sobie kolejne wyzwania.
Ja z zakupu jestem zadowolona, a aktywność fizyczna zaczęła sprawiać mi przyjemność i wpłynęła pozytywnie na funkcjonowanie mojego organizmu i samopoczucie.
lidia

Następna

Wróć do Fitness

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości