Choroby wywoływane przez klescze

Na różne tematy np. jak się ubierać, wybielanie zębów itp.

Choroby wywoływane przez klescze

Postprzez silva » 21 Wrz 2016, 09:02

Myślę, że to temat na czasie, bo póki jest jeszcze zielono, istnieje ryzyko, że zostaniemy ukąszeni przez kleszcza- my lub nasze zwierzęta, jeśli są wychodzące. Na frontlinecombo.pl w zakładce tematycznej czytałam o groźnych chorobach przez nie przenoszonych, wcześniej wiedziałam tylko o popularnej boreliozie.
silva

Re: Choroby wywoływane przez klescze

Postprzez ja88 » 03 Lip 2018, 16:09

Jezeli chodzi o kleszcze i inne pasozyty są zarówno pasożytami ludzkimi oraz pasożytami zwierzęcymi to warto poczytać na ich temat na esccap http://www.esccap.pl/category/ekspert-radzi/ Bolerioza to najczęstrza choroba pasożytnicza wywoływana przez kleszcze, warto wiedzieć jak postępować po ukąszeniu kleszcza i gdzie się udać.
ja88

Postprzez BucikSklep.pl » 20 Lip 2018, 11:00

Kleszcze to wyjątkowo nieprzyjazne stworzenia. Roznoszą wiele chorób, a moim zdaniem najpoważniejsza jest borelioza oraz zapalenie opon mózgowych. Choroby te mogą doprowadzić nawet do śmierci.
BucikSklep.pl

Postprzez silva » 25 Lip 2018, 17:02

Ale nie ma też co panikować od razu. Od jednego ukąszenia raczej nic się nie stanie o ile umiejętnie usuniemy kleszcza i zdezynfekujemy skórę. na choroby przenoszone przez kleszcze najbardziej narażeni są leśnicy, drwale i...nasze zwierzęta jeśli większość czasu przebywają na podwórku.
silva

Wróć do Pozostałe

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości