Jak dbać o usta zimą?

Oczyszczanie twarzy, mikrodermabrazja diamentowa, peeling chemiczny, nawilżanie skóry, botox.

Re: Jak dbać o usta zimą?

Postprzez rosnia » 25 Cze 2018, 13:51

Ja robię zimą 2 razy w tygodniu peeling z cukru i olejku arganowego, aby zetrzeć martwy naskórek, inaczej mam strasznie spierzchnięte usta. Do tego pomadka ochronna i maść arnikowa, aby je odpowiednio natłuścić, jak wychodzę na zewnątrz. Nie znam lepszego sposobu na zachowanie ust w jako takiej kondycji o tej porze roku.
rosnia

Postprzez dusia » 26 Paź 2018, 21:14

O usta należy dbać cały rok bo słońce też na nie wpływa , wiadomo zimą bardziej je narażamy ale pamiętajmy o nich zawsze. Ja robię peelingi, maseczki, używam balsamów i pomadek . Korzystam z dostępnych na https://kosmetykinaturalne24.pl/pl/c/Pielegnacja-ust/5441 naturalnych i organicznych kosmetyków które zawierają m.in. na bazie zioł z terenów Syberii.
dusia

Postprzez klamka » 31 Paź 2018, 13:56

Na pewno słyszałyście już o wazelinie :) W moim przypadku wazelina na ustach sprawdza się znacznie lepiej, niż nie jedna pomadka pielęgnująca. A nie wiem, czy wiecie, ale taka wazelina sprawdza się również na wielu innych obszarach. W tym artykule https://www.moment.pl/blog/do-czego-sluzy-wazelina/ czytałam, ze to również najlepszy sposób na popękane pięty.
klamka

Postprzez paryska » 31 Paź 2018, 14:34

Mi pomaga peeling z cukru i dobrze dobrana maść arnikowa albo inna o tłustej konsystencji. U mnie pomadki zimą niewiele dają, a skórę ust muszę wyjątkowo chronić, bo mam szczególnie wrażliwą i skłonną do pierzchnięcia.
paryska

Postprzez martyna02 » Wczoraj, 11:44

Dobra nawilżająca pomadka, którą ma się zawsze pod ręką jest najlepszym ratunkiem. Poza tym jakaś nawilżająca szminka albo błyszczyk, jeśli zależy nam na kolorze. A poza tym faktycznie raz na jakiś czas peeling - pomaga usunąć suchą skórę, dzięki czemu nie tworzą się takie nieładne przebarwienia albo nawet krwiaki po zerwaniu takiej skóry. I w sumie to wystarcza, przynajmniej w moim przypadku taka pielęgnacja jest najlepsza.
martyna02

Poprzednia

Wróć do Pielęgnacja twarzy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości