Kantor online

Na różne tematy np. jak się ubierać, wybielanie zębów itp.

Kantor online

Postprzez korneliaj » 17 Maj 2018, 11:45

Witam ! Niedługo planuję wyjazd za granicę i zastanawiam się czy brać ze sobą gotówkę i tam wymienić czy wymienić może tutaj https://ekantor.pl/jak-wybrac-kantor-internetowy ? Jak uważacie ?
korneliaj

Re: Kantor online

Postprzez silva » 22 Maj 2018, 19:07

Na pewno przegrasz jak pójdziesz do kantoru stacjonarnego i to jeszcze za granicą. Nie płać też nigdy kartą do konta w PLN- opłaty są bardzo niemiłym zaskoczeniem. Dobrze zrobisz natomiast jak założysz sobie rachunek walutowy. Masz wtedy dostęp do korzystania z e-kantorów, a jak kupisz walutę przez kantor online zaoszczędzisz na samej wymianie, później też unikniesz zbędnych obciążeń- możesz placić kartą spiętą z rachunkiem walutowym lub wybrać gotowkę w walucie z bankomatu.
silva

Postprzez basiakja » 24 Maj 2018, 18:53

ja korzystam już od dawna dosyć z tego online Pluskantor, ceny mają dobre , dobre kursy, tanie przelewy, pracują 7dni w tygodniu całą dobę http://www.pluskantor.pl/
basiakja

Postprzez megan » 28 Maj 2018, 12:33

Teraz wszędzie możesz płacić kartą i szczerze jak wymienisz walutę online w np. Cinkciarzu i przelejesz środki na konto walutowe, w NestBanku jest darmowe. To płacąc kartą zaoszczędzisz na przewalutowaniach i nie zapłacisz prowizji. Dodatkowo kantory online mają dużo korzystniejsze kursy. Ja to nawet w Polsce nie płace nigdzie gotówką.
megan

Postprzez silva » 30 Maj 2018, 00:34

Takie konto walutowe bardzo się przydaje gdy wyjeżdżamy za granicę, jak ma się z nim spiętą kartę nie lecą zbędne opłaty przy płatnościach. A posiadając konto w walucie można sobie wybrać dowolny kantor online, żeby jak najwięcej oszczędzać na wymianie. Zapewniam, że to się sprawdza, a kombinacja jest bardzo prosta, zwłaszcza jeśli kantor sprawnie realizuje przelewy, ja z GieldyWalut zawsze tego samego dnia otrzymuję.
silva

Postprzez megan » 30 Maj 2018, 15:27

No ja w Cinkciarzu też mam tak samo, mój bank jest na liście przelewów natychmiastowych więc nie muszę czekać na przelew nie wiadomo ile. A wiem, że ludzie często czekają po 2-3 dni na przelew pieniędzy a wtedy to już jest bez sensu, bo szybciej by się wymieniło stacjonarnie. No i opłaca się też w sklepach z zagranicy płacić w danej walucie, bo ucina się koszty przewalutowań.
megan

Postprzez silva » 04 Cze 2018, 21:12

Owszem, jak np. na portalu aukcyjnym coś zamawiam i muszę zapłacił w USD albo w EUR, też kupuję w e-kantorze, korzystając z przewalutowania automatycznego w banku bym traciła, a kantor online i przy takich sumach jak 200 zł daje co nieco zaoszczędzić jednak, nie ma wysokiego spreadu, jakichś kosztów z kosmosu no i sprawna realizacja, przelewy do różnych odbiorców za granicą da się realizować prosto z kantoru:)
silva

Wróć do Pozostałe

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości