Pomysły na lekki i smaczny obiad

Dieta, zdrowe odżywianie, jak utrzymać dobrą, zdrową sylwetkę, najlepsze diety odchudzające - zapraszam do dyskusji.

Pomysły na lekki i smaczny obiad

Postprzez rita » 17 Sty 2015, 14:34

Witajcie. Odchudzam się od kilku dni. Staram się jeść naprawdę jak najmniej, wyeliminowałam cukry totalnie. Mam jednak z obiadami. Zwykłe sałatki mi nie smakują i dlatego coraz bardziej się łamię, myśląc o tym by porzucić tę dietę. Znacie może jakieś fajne przepisy na dietetyczne obiady?
Awatar użytkownika
rita

Re: Pomysły na lekki i smaczny obiad

Postprzez tekinka » 18 Sty 2015, 02:49

O ja jestem na razie w trakcie ćwiczeń, ciężko mi jest zmienić nawyki żywieniowe, ale sama nie wiem też z jakiej strony się za to zabrać, nie dam rady od razu prawie nic nie jeść ale dieta mniej żryj by mi się przydała. Jakieś owsianki, muesli ale to właśnie na śniadanie bardziej na obiad niskokaloryczny jak zawsze mam problem. Chyba, nie każdy rodzi się z talentem kulinarnym.
tekinka

Postprzez wika » 21 Sty 2015, 22:49

Nie trzeba być mistrzem kuchni aby gotować smacznie, wystarczy kilka tricków a nawet 1 dobry przepis. Pierwsze zdrowe obiady szczególnie na początku diety, potrafią być ciężkie i dlatego was rozumiem. Myślę też, iż nie warto od razu wskakiwać na głęboką wodę. Na start zaproponować mogę prostą sałatkę z kalafiorem i szynką albo nawet tarte z pomidorami. Pomysłów jest wiele, ciężko mi tak pisać o tym bez przykładów więc proponuje zajrzeć na przepisy Ancymonki, głównie stamtąd biorę inspiracje więc myślę, że i wam pomoże.
tablojd.pl
wika

Postprzez tekinka » 22 Sty 2015, 15:28

Dzięki za rady, spróbuje zarobić sałatkę z kalafiorem.
Warzywka tego już długo nie jadłam, ponieważ nie miałam z czym a teraz akurat nadarzyła się okazja. :)
tekinka

Postprzez Irenka » 22 Sty 2015, 19:12

Chciałabym zacząc się odchudzać, ale trudno jest mi zmienić nawyki żywieniowe które niekoniecznie są zdrowe. Lubię smażone potrawy i to jest mój problem, bo nie wyobrażam sobie jeść gotowanego mięsa. Na stronkę zajrzę, może znajdę coś co polubię :)
Irenka

Postprzez Majkaa » 17 Lis 2015, 13:56

Ciężka sprawa z tymi dietami. Ja jem mało i staram się jaknajzdrowiej, ale nietety większości sobie nie potraifię odmówić. Czasami robię tzw cheat meal i jem pizzę, albo coś z McDonalda. Inaczej cała dieta nie trwałaby dłużej niż miesiąc...
Majkaa

Postprzez jusiaa » 27 Lis 2015, 07:08

A czego używacie do smażenia potraw? faktycznie aż tak zdrowa jest oliwa z oliwek? nie zmienia smaku potraw?
jusiaa

Następna

Wróć do Dieta

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości