Ogrzewanie naszego domu

Ogrzewanie naszego domu

Postprzez chomo1989 » 10 Sty 2017, 12:49

Wiele z Nas ma zapewne tradycyjne ogrzewanie centralne mieszkania czy domku. Ja jednak poszukuję osoby, która ma pompę ciepła. Ostatnio korzystałam z kalkulatora kosztów ogrzewania, który znalazłam na stronie firmy Vikersoon. Muszę przyznać, że oferta takiego systemu ogrzewania przypadła mi do gustu. Liczę na Waszą pomoc w tej sprawie. Pozdrawiam.
Co to jest trądzik na twarzy zobacz
chomo1989

Miejscowość: Bellevue

Re: Ogrzewanie naszego domu

Postprzez luca185 » 26 Sty 2017, 11:44

Ogrzewanie nie raz drogo wychodzi, wszystko zależy jaki dom mamy i ogrzewanie. Warto jednak myśleć o dobrych i tanich rozwiązaniach. U nas się utrzymuje temperaturę około 20 stopni a w łazience dogrzewa się do kąpania słoneczkiem takim: http://maltec.pl/ogrzewanie/grzejnik-kwarcowy-qh02.html , sprawdza się rewelacyjnie. Moim zdaniem każdy w razie awarii taki powinien mieć bo jest tani.
luca185

Postprzez arlett » 23 Lut 2017, 16:01

A może ogrzewanie gazowe? Na http://onico.pl/ widziałam bardzo konkretną ofertę. Sama myślę o ogrzewaniu gazowym w domu. Często jestem poza domem i chciałabym zimą wracać do ciepłego domu, nie marwtąc się o to że trzeba napalić w piecu.
arlett

Postprzez Fiter » 07 Mar 2017, 12:42

jeśli szukasz nie jednej a wiele ofert na wybrany przez Ciebie opał to polecam gielda-paliw.com tam możesz sprawdzić ceny na dowolny opał. Przekonałem się, że cena oleju opałowego jaką można dostać jest o 15% niższa. Jedyne co trzeba zrobić to zamieścić bezpłatne ogłoszenie
Ostatnio edytowany przez Fiter, 01 Cze 2018, 12:36, edytowano w sumie 1 raz
Fiter

Postprzez magda86 » 22 Mar 2017, 19:29

"Nie zależnie od tego który sposób ogrzewania naszego domu wybierzemy warto wiedzieć jak na tym ogrzewaniu można zaoszczędzić -https://kapitalni.org/pl/artykuly/jak-oszczedzac-na-ogrzewaniu-domu-lub-mieszkania,73,239
Nawet jeśli nasze grzejniki nie stanowią ozdoby pokoju w sezonie grzewczym raczej radziłabym ich nie zastawiać, Zwyczajnie blokujemy wtedy cyrkulacje powietrza i ciepłe powietrze nie rozprzestrzenia się po całym pokoju.
Druga istotna rzecz to wietrzenie. Zanim otworzymy okna zakręćmy kaloryfery w pomieszczeniu, szczególnie te nowe z termostatem. Termostat to takie urządzenie, które ma za zadanie utrzymywać stałą temperaturę. Jeśli nastawimy wartość odpowiadającą 23 stopniom i otworzymy okno to nasz grzejnik zaczyna mocniej grzać. Do środka dostaje się zimne powietrze i temperatura spada co jest sygnałem do podwyższenia temperatury. Lepiej nastawić grzejniki na zero, otworzyć szeroko okno i zamknąć drzwi. Po kilku minutach wietrzenia ustawiamy z powrotem odpowiednią wartość."
magda86

Postprzez Jadwiga » 27 Mar 2017, 17:30

Ja stawiam na piece wolnostojące z płaszczem wodnym. Uważam, że jest to jedna z najkorzystniejszych form ogrzewania. Bo nie tylko ogrzeje dom, ale również od razu sprawi, że woda będzie ciepła. Dobry sposób na trochę oszczędności czasu i pieniędzy. Zainteresowałam się tymi piecami, bo sama planuję zakup takiego pieca. Jeśli też jesteś zainteresowana takim piecem, sprawdź ofertę tego sklepu http://sklep.kominki-vector.pl/. Jest dużo piecy do wyboru, więc na pewno znajdziesz coś w swoim stylu.
Jadwiga

Postprzez rasty » 27 Mar 2017, 17:37

Moi rodzice przeszli z węgla na pellet i bardzo sobie to chwalą, sama jak u nich byłam to zaskoczyłam się że nie ma już w kotłowni tego typowego węglowego zapachu, tylko taki pryzjemny, drzewny, czyściej, pellet też się łatwo przechowuje, oni kupują ze stelmetu
rasty

Następna

Wróć do HydePark - luźne rozmowy na różne tematy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość