Macie jakiś sposób na łamliwe i kruszące się włosy?

Włosy gładkie i lśniące, prostowanie i farbowanie włosów, kosmetyki na zniszczone włosy.

Macie jakiś sposób na łamliwe i kruszące się włosy?

Postprzez malgolilka » 04 Lis 2014, 13:57

Hej, mam pytanie, czy któraś z was zna dobry preparat albo odżywke (ale nie za drogą) na łamliwe włosy? Bo stosowałam olejek rycynowy, ale efekty są średnie i obciąża mi włosy. Może któraś poleci jakieś witaminy na włosy? :)
malgolilka

Re: Macie jakiś sposób na łamliwe i kruszące się włosy?

Postprzez Specjalista Aspazji » 21 Gru 2014, 19:19

Polecam olej kokosowy lub olej arganowy do włosów. Możesz olejować nimi włosy, zostawiać na kilka godzin i następnie myć włosy. Dieta ma wpływ na włosy. Jeśli zależy ci na tym, aby je wzmocnić zadbaj, aby w twoim jadłospisie znalazły się produkty bogate w: magnez (kasza gryczana), żelazo (wątróbka, buraki), selen (płatki kukurydziane).
Awatar użytkownika
Specjalista Aspazji

Postprzez malgolilka » 04 Lut 2015, 09:05

Dziękuje za odpowiedź :) Kupiłam sobie właśnie olejek, zdecydowałam się na ten:

Image

Nie wiem dokładnie na czym polega olejowanie, ale ja stosuję olejek, jako maskę do włosów.
malgolilka

Postprzez Specjalista Aspazji » 12 Lut 2015, 21:05

Olejowanie polega na tym, że nakładamy olej na włosy na kilka godzin przed myciem lub na całą noc. Życzę powodzenia w pielęgnacji włosów! :)
Awatar użytkownika
Specjalista Aspazji

Postprzez kicia25 » 15 Maj 2015, 13:50

Maseczka z awokado na włosy
Składniki:

awokado,
mleczko kokosowe.
Ta maseczka do włosów nada im piękny połysk. Obierz awokado i rozgnieć je widelcem. Wymieszaj masę z mleczkiem kokosowym, tak aby konsystencja wymieszanych składników przypominała konsystencję szamponu do mycia włosów. Nałóż odżywkę na włosy na około 20 minut. Potem dokładnie spłucz w ciepłej wodzie. Najlepiej przygotowywać taką maseczkę tuz przed nałożeniem na włosy, by nie nastąpiła utrata cennych składników.
kicia25

Postprzez adik356 » 24 Cze 2015, 21:41

Bardzo dobrze jest też zaopatrzyć się w taką specjalną gumkę do włosów Papanga . Zniszczone i łamliwe włosy potrzebują delikatności a zwykłe gumki tylko jeszcze bardziej im szkodzą. Włosy nie bardzo lubią być spinane, jak już bardzo chcesz to własnie najlepiej taką gumką.
adik356

Postprzez luca185 » 25 Paź 2015, 07:47

Spróbuj szamponów z olejkiem araganowym są naprawdę dobre. Teraz są one na promocji w Biedronce 400ml za 8,99 http://www.biedronka.pl/pl/product,id,1 ... nal-400-ml . Rok temu one były Hitem a więc w tym roku też pewnie będą. Ja mam ten szampon i odżywkę jest ekstra. Zapach super, konsystencja i do tego mało się go używa. Do wyboru są 3 rodzaje do włosów: zniszczonych, farbowanych i suchych.
luca185

Następna

Wróć do Pielęgnacja włosów

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości