jaka antykoncepcja najlepsza?

Na różne tematy np. jak się ubierać, wybielanie zębów itp.

jaka antykoncepcja najlepsza?

Postprzez andziamachajda » 08 Lip 2017, 13:24

Hej dziewczyny!
Chcialam was zapytac jakie metody antykoncepcji polecacie? zastanawiam sie nad zmiana i rozwazam rozne opcje. Do tej pory stosowalam plastry, jednak nie do konca mi odpowiadaja, bo mam czeste problemy z odklejaniem sie... Co stosujecie? Ile placicie? Macie jakies skutki uboczne? Przyznam, ze troche sie boje o to, ze na tabletkach i silnych hormonach zaczne przybierac na wadze...
andziamachajda

Re: jaka antykoncepcja najlepsza?

Postprzez kimka_aa » 09 Lip 2017, 10:13

ja jestem na tabletkach anty. obecnie stosuje belare i jestem zadowolona. jesli chodzi o cene, to w zaleznosci od apteki ale ok.30 zl. Skutkow ubocznych na szczescie nie mam. naczytalam sie tez przed stosowaniem tabletek o tym wszystkim i bylam przerazona, ale na szczescie u mnie przeszlo bezbolesnie. ogolnie jestem zadowolona, zauwazylam nawet, ze poprawila mi sie cera odkad stosuje tabletki - nie mam juz tylu wypryskow, ile mialam wczesniej. pamietaj jednak, ze antykoncepcje musi Ci dobrac lekarz na podstawie badan!
kimka_aa

Postprzez Diunka » 10 Lip 2017, 11:23

Dokładnie tak podstawą doboru antykoncepcji są badania takie jak próba wątrobowa, hormony, badania krwi pod kątem zakrzepicy. Dopiero na podstawie ich wyników ginekolog może zaproponować Ci jakąś antykoncepcję. Ja obecnie mam założoną wkładkę hormonalną levosert, która jest kilkuletnia, skutków ubocznych brak a do tego jest wygodnym rozwiązaniem jak dla mnie ponieważ często wyjeżdżam i nie muszę się martwić, że zapomnę tabletek. Za wkładkę wraz z założeniem płaciłam 650zł ale tak jak pisałam to już jest na kilka lat.
Diunka

Postprzez molly » 10 Lip 2017, 15:20

Jeśli chodzi o mnie to wolę tabletki, dostałam ostatnio vines czyli tą nową niskodawkową i muszę przyznać że dobrze mi służy, nie mam już bolesnych piersi i żadnych problemów z krwawieniem z odstawienia.
molly

Postprzez Magda03 » 15 Lip 2017, 23:29

Każda metoda hormonalna niestety daje negatywne skutki. U mnie i moich koleżanek to głównie pojawianie się pajączków i żylaków i to w szybkim tempie. Te, które wcześnie brały pigułki, potrafią mieć brzydkie pajączki już niewiele po dwudziestce. Ale o tym w ulotce producenta się nie przeczyta.
Magda03

Postprzez julka » 16 Lip 2017, 20:44

Niestety większość metod antykoncepcyjnych daje skutki uboczne... Myślę, że w przypadku stałego związku dobrze jest porozmawiać z partnerem np. o wazektomii. To krotki bezbolesny zabieg, który pozwala kobiecie odetchnąć od hormonów.
julka

Postprzez promykslonca » 19 Lip 2017, 08:17

U nas z mężem tez ostatnio pojawił się temat wazektomii z tego co wyczytalismy zabieg nie ma zadnych skutkow ubocznych, a pozwala cieszyc sie bezpiecznym seksme. No i w koncu moglabym odstawic tabletki antykoncepcyjne :)
promykslonca

Następna

Wróć do Pozostałe

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości