Ile kalori można spalić na rowerku?

Płaski brzuch, jogging, fitness w domu, zestawy ćwiczeń na poprawie sylwetki.

Ile kalori można spalić na rowerku?

Postprzez polina » 05 Cze 2017, 11:26

Moje pytanie jest w temacie ale powtórzę: ile kalori można spalić na rowerku? chodzi mi o taki stacjonarny, domowy. Podejmuję wyzwanie odchudzanie i wybrałam rowerek jako coś co mi w tym pomoże. Czytałam ze jest skuteczny, da sie schudnąć a nie taki drogi jak np orbitek. Tylko mnie ciekawi własnie jak ćwiczyć żeby wyćwiczyć i troche schudnąć ;p
polina

Re: Ile kalori można spalić na rowerku?

Postprzez Ania_ABCfitness » 08 Cze 2017, 11:09

Na pytanie jak skutecznie ćwiczyć na rowerze stacjonarnym odpowiem, że mniej więcej 3-4 razy w tygodniu przez około 30 minut. Jednak trudno odpowiedzieć na pytanie o to, jak dużo kalorii można spalić w tym czasie. Zależy to przede wszystkim od tętna, jakie uzyskasz, więc dobrze je mierzyć. W naszym sklepie oferujemy rowerki, które wyposażone są w komputerki mierzące zarówno spalane kalorie, jak i poziom tętna. Jeśli wybierzesz taki sprzęt, będziesz mogła na bieżąco monitorować te i inne parametry. Pod tym adresem możesz zapoznać się z naszą ofertą: http://sapphire-sport.com/pl/kategoria, ... ningowe,1/. Wszystkie rowerki wyposażone są w komputer, który mierzy nie tylko spalone kalorie, ale również przebyty dystans, prędkość i czas ćwiczeń. Posiadają także funkcję SCAN, kontrolującą puls, a przez to także ułatwiającą przeprowadzenie treningów cardio.
Ekspert sklepu ABCfitness
http://www.abcfitness.pl
Ania_ABCfitness

Postprzez polina » 12 Cze 2017, 12:09

A wytłumaczyłabys mi tak po ludzku co to są cardio? Wszędzie o tym słyszę ale nie do końca rozumiem bo w artykułach to tak jakoś naukowo piszą ;p
polina

Postprzez Ania_ABCfitness » 13 Cze 2017, 08:27

Jasne, wszystko Ci wytłumaczę. Trening cardio polega na pobudzaniu serca do wzmożonej pracy. W rezultacie serce pompuje więcej krwi, bardziej dotlenia organizm i zwiększa efektywność przemian metabolicznych. Dla osób odchudzających się oznacza to szybsze spalanie tkanki tłuszczowej, a więc lepsze efekty. W tym rodzaju treningu bardzo ważne jest utrzymywanie pulsu na stałym poziomie - około 60-70% tętna maksymalnego, które z kolei oblicza się odejmując swój wiek od liczby 220. Nie warto też przesadzać z częstotliwością ćwiczeń, najlepiej przeprowadzać trening kilka razy w tygodniu, tak jak napisałam wyżej. Powodzenia! :)
Ekspert sklepu ABCfitness
http://www.abcfitness.pl
Ania_ABCfitness

Postprzez literalnie1290 » 19 Cze 2017, 07:39

W kwestii zdrowia to serce jest kluczowe. W przypadku gdy jest zagrożone, należy mu się najlepsza ochrona. W Poznańskiej Klinice Serca taką opiekę zdobędzie - zdiagnozują tam problem i podejmą się leczenia. Twoje serce będzie w rękach profesjonalistów, którzy mają ten rodzaj leczenia we krwi. Zaopiekują się Tobą. Nie będą patrzeć jak kolejnego pacjenta. Dla nich staniesz się najistotniejszy. Bo przecież o Twoje serce tu chodzi. A serce to życie. Po szczegóły zajrzyj na www.klinikapoznan.pl
literalnie1290

Postprzez kardiopoz » 19 Cze 2017, 08:33

Oczywiście, że masz rację, dzięki za informację! Ja też conieco poszperałam i znalazłam jeszcze inną klinikę: www.kardiochirurgpoznan.pl. Byłam tam z dziadkiem i zbadali go znakomicie! Potraktowali nas tam po ludzku, więc wyszliśmy stamtąd bardzo usatyskacjonowani.
kardiopoz

Postprzez Kluseczka0 » 23 Cze 2017, 09:08

Sporo, to zalezy jak jeździsz :) ja się teraz na normalny rower przerzuciłam bo jest piękna pogoda, a poza tym kupiłam sobie nowy. Upatrzyłam sobie bardzo fajny rower raleigh i jako prezent urodzinowy sobie wybrałam i zamówiłam :) ekstra się jeździ
Kluseczka0

Następna

Wróć do Fitness

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości