Bieganie po długiej przerwie - porady

Płaski brzuch, jogging, fitness w domu, zestawy ćwiczeń na poprawie sylwetki.

Re: Bieganie po długiej przerwie - porady

Postprzez domi » 27 Kwi 2017, 08:16

Przede wszystkim zacznij od krótszego biegania, a później powoli będziesz zwiększała i czas i ilość km ;) Ja teraz staram się biegać dwa razy w tygodniu, pewnie jak pogoda się polepszy to będę częściej ;) A i pamiętaj o magnezie! Ja zawsze brałam ten w tabletkach, ale odkąd dostałam na Biegu Niepodległości magnez w granulkach w takich saszetkach to wybieram ten ;) Jest z doppelherz ;)
Awatar użytkownika
domi

Postprzez tereska » 15 Maj 2017, 11:45

Wg mnie przy systematycznym i dużym wysiłku warto brać jakiś suplement, który wzmocni mięśnie, zwiększy wydolność organizmu, uzupełni węglowodany po treningu. Czytałam, że tak działa dekstroza http://glutamina-odzywki.pl/weglowodany/dekstroza.html . Może warto spróbować?
tereska

Postprzez pola_piasecka » 01 Cze 2017, 12:12

Może zacznij od marszobiegów pozwoli ci to szybciej przyswoić formę
pola_piasecka

Postprzez pawjol » 17 Lip 2017, 21:01

ważne jest również odpowiednie przygotowanie - wygodne obuwie, dobra rozgrzewka, odpowiednia dieta :) może warto również zainwestować we wszelkiego rodzaju gadżety dla biegaczy? Fajną sprawą są pulsometry, kontrolujące pracę serca albo zegarki, mierzące przebyty dystans. Znalazłam kilka ciekawych propozycji tutaj http://dbajmyozdrowie.eu/gadzety-przydatne-biegaczom/, może któryś Was zainteresuje :)
pawjol

Postprzez Lala54 » 27 Lip 2017, 08:16

Najlepiej zacząć od dość krótkich tras a potem stopniowo je zwiększać.
Lala54

Postprzez klaudynka » 27 Lip 2017, 14:22

Przede wszystkim nie warto na początek się przesadnie forsować, bo szybko można się zniechęcić. Dużo lepiej działa wyznaczanie sobie celów, które stopniowo będziesz osiągać. Ważne jednak, żeby te cele były realne :) Druga zasada to się nie zniechęcać - małymi kroczkami do celu! I najważniejsze, nie wolno się poddawać. Będą przychodzić kryzysy, ale to normalka. Później będzie już tylko lepiej :)
klaudynka

Postprzez tomasz2727koc » 31 Lip 2017, 11:19

7 lat to bardzo długa przerwa, nie musisz nawet od razu biegać, zrób sobie pierwszy tydzień szybkich spacerów na rozruch
Awatar użytkownika
tomasz2727koc

Miejscowość: Szczecin

PoprzedniaNastępna

Wróć do Fitness

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości