Bank, platforma czy kantor?

Re: Bank, platforma czy kantor?

Postprzez silva » 30 Sie 2018, 21:43

Tak, transakcje bezgotówkowe są szybsze:) Pluskantor np. realizuje je zawsze od ręki, w czasie rzeczywistym, praktycznie 2 minuty i już. W bankach też co prawda można teraz walutę wymienić przez internet, z tym że jednak drożej.
silva

Postprzez Ligosko » 07 Gru 2018, 13:04

Jeśli ktoś chce poszerzyć swoją wiedzę nt. kont, banków itp. to warto poczytać https://konto-w-banku.pl/ Przydatne darmowe i pomocne narzędzia, porównania opłat i rankingi.
Ligosko

Postprzez silva » 08 Gru 2018, 00:42

Warto przeczytać, tak czy inaczej uważam że w wymianie walut przewagę nad bankami ma kantor online, bardziej elastyczna oferta, cenowo zwykle sporo atrakcyjniejsza. Nie widziałam też w żadnym z banków np. takiej opcji jak przewalutowanie z odroczoną płatnością, a w e-kantorze owszem. Skorzystałam już raz z tej usługi i dzięki temu bardzo korzystna cena EUR została dla mnie zarezerwowana mimo, że zasiliłam konto w kantorze w przeciągu 2 dni.
silva

Postprzez Trybik » 10 Gru 2018, 10:25

Jako zaletę e-kantorów warto też jeszcze nadmienić wymianę społecznościową, która odbywa się pomiędzy użytkownikami. Bez prowizji kantoru. Wymieniałem tak raz na Cinkciarzu. Fajna sprawa.
Trybik

Postprzez silva » 10 Gru 2018, 22:53

Tak, to fajny sposób aby dodatkowo zaoszczędzić. Klient decyduje o kursie przewalutowania:) Społecznościowo wymieniałam walutę przez Amronet, nawet szybko poszło, a opłacało się bardzo.
silva

Postprzez galaretka » 03 Sty 2019, 21:15

Ja wlasnie przez https://www.pluskantor.pl/ wymieniam i tez jestem mega zadowolona, bo zabezpieczenia i kursy walut maja naprawde fajne. Do tego obsluga jest sympatyczna i kompetentna
galaretka

Postprzez silva » 06 Sty 2019, 15:59

Z platform bankowych mało kiedy korzystam, niemal w ogóle. Po prostu zauważyłam, że kantor online jest mi w stanie zaoferować tę samą usługę w lepszym wydaniu. Nieco taniej, wzbogaconą o ciekawe opcje- np. odroczona płatność, co oznacza, że wymiany waluty mogę dokonać zanim wpłacę do kantoru pieniądze. Widzę korzystny kurs i kupuję w najlepszym momencie, przelew zasilający robię ze spokojną głową.
silva

PoprzedniaNastępna

Wróć do HydePark - luźne rozmowy na różne tematy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości