Atopowe zapalenie skóry u dziecka

Na różne tematy np. jak się ubierać, wybielanie zębów itp.

Re: Atopowe zapalenie skóry u dziecka

Postprzez nowacz123 » 27 Cze 2016, 05:44

Zgodzę się, że trzeba stosować emolienty, gdyż u mojego syna też one pomagają. Aczkolwiek teraz już coraz rzadziej stosujemy, skóra się "przyzwyczaiła" do otoczenia, od czasu do czasu stosujemy emolienty. Bardziej teraz ma miejscowo, jakieś zaczerwienienie, wówczas stosujemy jemu krem EctoSkin P7 z ectoiną, który też jest na AZS i u naszego syna bardzo dobrze się sprawdza.
nowacz123

Postprzez Sylwianaa » 05 Lip 2016, 16:40

A co stosować, kiedy robi się sucha skóra u dziecka ? Jakich używacie kosmetyków? Ja czytałam sporo o Emolium i wiem od koleżanek, że stosują różne specyfiki właśnie z tej firmy. Widziałam, że jest cała seria tych produktów. Testowała je któraś z Was?
Sylwianaa

Postprzez Zośka » 06 Lip 2016, 13:43

Ja stosuję Emolium u mojego syna i akurat dla niego ta seria jest odpowiednia. Bardzo lubię zwłaszcza balsam do ciała i krem do twarzy. Na pewno Emolium to jedna z tańszych marek kosmetyków na AZS - przez Internet w Melissie można zamówić już za około 20 zł.
Zośka

Postprzez beros » 19 Lip 2016, 17:17

bardzo dużo ważnych informacji na ten temat jest tutaj http://przyczyny-objawy-leczenie.pl/azs ... oba-skory/ - koniecznie poczytaj bo to trudna choroba, ciężko ją leczyć i pielęgnować także powodzenia i wytrwałości.
beros

Postprzez jechanowska » 22 Lip 2016, 09:58

Ile lat ma dziecko? Niestety nie wszystkie preparaty nadają się do stosowania przez maluchy i trzeba zwrócić na to uwagę przed zakupem. Np. krem Beta-Skin Natural Active Cream przeznaczony jest dla dzieci powyżej trzeciego roku życia. Efekty po jego stosowaniu są niemal widoczne od razu. Wszystko dzięki skutecznej kompozycji składników, które świetnie radzą sobie z objawami atopowego zapalenia skóry.
jechanowska

Postprzez liczko » 28 Cze 2017, 16:54

Moja córka ma AZS i najbardziej pomaga jej Emolium. Skład ma bardzo dobry i jest dostępne w każdej aptece.Sama czasami używam kosmetyków tej firmy bo niestety odkąd pamiętam mam strasznie suchą skórę. A wy co sądzicie o emolientach Emolium?
liczko

Postprzez ilhiaana » 26 Mar 2018, 18:51

Z informacji jakie znalazłam na stronie http://febumed.pl/oferta/dermatologia/egzema/ wynika, że atopowe zapalenie skóry łatwo pomylić z egzemą. Przyczyny wystąpienia egzemy u każdego chorego są różne. Nie jest wada dziedziczna, choć skłonności do alergii, przejęta od rodziców może zwiększać ryzyko jest występowania. Ponadto egzema nie jest chorobą zakaźną – może mieć charakter powracający, np. na skutek ponownych kontaktów z substancją drażniącą, ale poprawnie leczona ustępuje, nie pozostawiając żadnych zmian na skórze.
ilhiaana

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pozostałe

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości